Haberler

TEKİRDAĞ KALİTE SATRANÇ EĞİTİM MERKEZİ 2.ELO SATRANÇ TURNUVASI...

 Kalite Satranç Eğitim Merkezimizin kuruluşundan bu yana her yıl düzenlediği Satranç Turnuvasının ELO'ya dahil kategoride başvuruda bulunmak isteyen TSF lisanslı 2018-2019 sezon vizeli sporcular, kayıtlarını Kalite Satranç Eğitim Merkezinin web sayfasındaki ''Turnuva kayıt formu'' bölümünden yapacaklardır.

Detaylı bilgi için turnuva yönergesine bakınız.
 
Not: Başvuru sırasında sporcular Lisans işlemlerini tamamlamış olması gerekmektedir. 
 
 
İLİ
TEKİRDAĞ
İLÇESİ
SÜLEYMANPAŞA
YARIŞMA ADI
TEKİRDAĞ KALİTE SATRANÇ EĞİTİM MERKEZİ 2.ELO SATRANÇ TURNUVASI
BAŞLAMA-BİTİŞ TARİHİ
04.11.2018
11.11.2018
YERİ
KALİTE SATRANÇ EĞİTİM MERKEZİ
SON BAŞVURU TARİHİ
02.11.2018 CUMA
SAAT:17:00
SİSTEM
İSVİÇRE SİSTEMİ/6 TUR
DÜŞÜNME SÜRESİ
60’+30” EKLEMELİ TEMPO
ORGANİZASYON
TEKİRDAĞ KALİTE SATRANÇ EĞİTİM MERKEZİ
          
1. GENEL HÜKÜMLER
     
1.1        TSF satranç yarışmaları talimatları, prosedürleri ve uygulama yönergeleri ile FIDE Satranç Kuralları geçerlidir.
 
2. KATILIM ve BAŞVURU
           
2.1          Turnuvaya TSF Lisansına sahip 2018-2019 yılı vizesi yapılmış, 2012 ve öncesinde doğan sporcular katılabilir.
2.2          Turnuva da
KATEGORİ ADI
KATEGORİ KRİTERİ
                      GENEL KATEGORİ
 
              1300-1999 ELO/UKD
Aralığındaki Maksimum Ratinge sahip 2012 ve öncesinde doğan sporcular                  
 
 
           olmak üzere sporcular tek kategoride yarışacaktır. Kontenjan 40 sporcu ile sınırlıdır.
2.3          Başvurular www.kalitesatranc.com adresinden TURNUVA KAYIT bölümünden online olarak yapılacaktır.
2.4          Başvurularda; sporcunun adı soyadı, doğum tarihi(gün, ay yıl), TC. Kimlik Numarası, UKD,(varsa)ELO puanı ile FIDE ID kodunun, ayrıca telefon numarasının eksiksiz olarak bulunması zorunludur. Geç kayıt veya eksik bilgiden kaynaklanacak hak kayıplarından başvuru sahipleri sorumludur.
2.5          Tüm katılımcıların kayıt kontrol işlemini Teknik Toplantı öncesi tamamlamaları gerekmektedir.
2.6          Birinci Tur eşlendirmesi belirtilen programa göre yapılacaktır. Kayıt kontrol süresinden sonra gelen sporcular UKD vb. ayrım gözetilmeksizin ilk tur eşlendirmesine listenin sonuna eklenerek alınır.
2.7          Birinci tur başladıktan sonra gelen sporcular bir sonraki tura alınır. İkinci turdan önce sıralama yenilenerek 2. tur eşlendirmesi yapılır. İkinci tur eşlendirmesi duyurulduktan sonra yarışmaya yeni sporcu alınmaz.
2.8          Turnuva katkı payı 40 TL’dir. Katılım ücreti kesin kayıt esnasında alınacaktır.
 
3. EŞİTLİK BOZMA
  
3.1       İsviçe Sisteminde, derecelerin eş puanla paylaşılması halinde sırası ile: Buchholz-1 (alttan), Sonneborn-Berger, Bucholz Bucholzu, Aralarındaki Maç, Galibiyet Sayısı ve Kura Çekimi eşitlik bozma yöntemleri uygulanır. 
3.2       Berger Sistemde, derecelerin eş puanla paylaşılması halinde sırası ile; Aralarındaki Maç, Sonneborn-Berger, Galibiyet Sayısı, Siyahla En Çok Oynayan ve Kura Çekimi eşitlik bozma yöntemleri uygulanır.
 
4. DEĞERLENDİRME
 
4.1       Turnuva sonuçları ELO ve UKD hesaplamalarında kullanılacaktır.
 
5. ÖDÜLLER
 
5.1    Turnuvada Birinciye:500TL+Madalya-İkinciye:300TL+Madalya-Üçüncüye200TL+Madalya ve En iyi Bayan sporcuya:150TL+Madalya verilecektir.
5.2   Turnuvadan çıkartılan, son turda hükmen kaybeden ve başhakem aksi yönde karar vermemişse, ödül törenine katılmayan sporcular hak iddia edemezler.
5.3     Sporcular hak ettikleri ödüllerin tamamını alır.
 
6. İTİRAZ
 
 6.1        İtiraz kurulu oluşturulmayacaktır. Başhakemin kararı kesindir.
 6.2        İtirazlar, itiraza ilişkin maçın oynandığı turun bitiminden itibaren 15 (onbeş) dakika içinde yazılı olarak Başhakeme yapılmalıdır.
 
7. BİLDİRİM
 
7.1       Eşlendirmede Swiss Manager Unicode yazılımı kullanılacaktır.
7.2       Turnuva da FIDE Satranç Kuralları 6.7.1 uyarınca hükmen yenik sayılma süresi 15 (onbeş) dakika olarak belirlenmiştir. Satranç tahtasının başına, hükmen yenik sayılma süresinden sonra gelen bir oyuncu, hakem aksi yönde karar vermemişse oyunu kaybeder. Bu süre hakemin turu başlattığı andan itibaren hesaplanır.
7.3          FIDE Satranç Kuralları 9.1.2 geçerlidir.
7.4          FIDE Satranç Kuralları 11.3.2.1 ve 11.3.2.2 uyarınca; bir oyun sırasında, bir oyuncunun oyun sahasında cep telefonu, elektronik haberleşme aracı veya satranç hamleleri önerebilecek her hangi bir cihaz bulundurması yasaktır. Bu türden bir cihazı oyun sahasında üzerinde bulundurduğu belirgin/aşikâr ise söz konusu oyuncu oyunu kaybedecektir. Rakibi kazanacaktır.
7.5          Başhakem, katılımcı sayısına göre tur sayısını, programını ve eşlendirme sistemini değiştirmeye yetkilidir; olası böylesi bir değişiklik Teknik Toplantı’da duyurulur.
7.6          Tüm eşlendirme ve sonuçlar yarışma salonunda panolarda www.kalitesatranc.com web sayfasında duyurulacaktır.
7.7          Turnuvanın başlangıç sıralamasında "Maksimum Rating" sistemi uygulanacaktır. Maksimum Rating, başlangıç sıralamasında sporcunun ELO ve UKD listelerindeki en yüksek puanını dikkate alan sıralama sistemidir.
7.8          Turnuvada güncel UKD/ ELO listesi kullanılacaktır.
7.9          Tüm katılımcılar bu yönergeyi okumuş ve uymayı kabul etmiş sayılırlar.
 
8. İLETİŞİM
 
8.1.      Turnuva Direktörü       : Necaattin ŞENTÜRK                                      İletişim Telefonu         : 05462070887
 
 
9. PROGRAM
 
TURNUVA PROGRAMI
Tarih
Saat
Açıklama
 
04 Kasım 2018
Pazar
08:30 – 09:30
Kayıt Kontrol İşlemlerinin Başlaması - Bitişi<